KEMET CAS26C331MAGFC
CAS26C331MAGFC
Part No.:
CAS26C331MAGFC
Datasheet:
CAS26C331MAGFC.pdf
Description:
SFTY 2211 330PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.110 W (5.70mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)