KEMET CAS26C680JAGFC
CAS26C680JAGFC
Part No.:
CAS26C680JAGFC
Datasheet:
CAS26C680JAGFC.pdf
Description:
SFTY 2211 68PF X1 250 / Y2 250 C
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.110 W (5.70mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)