Taiyo Yuden CB2012T470K
CB2012T470K
Part No.:
CB2012T470K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCB2012T470K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 190MA 4.86OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CB
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
190 mA
Current-Saturation(Isat):
90mA
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
4.86Ohm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
11MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz