Carlo Gavazzi Inc. CB32CLN20RUAX
CB32CLN20RUAX
Part No.:
CB32CLN20RUAX
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
CB32CLN20RUAX.pdf
Description:
SENSOR PROX CAPACITIVE 20MM CYL
Packaging:
Box
Series:
CB
ProductStatus:
Active
SensorType:
Capacitive
SensingDistance:
0.787 (20mm)
OutputType:
Relay
ResponseFrequency:
5Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Plastic
Voltage-Supply:
230VAC
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-20°C ~ 40°C