CTS-Frequency Controls CB3-3C-64M000000
CB3-3C-64M000000
Part No.:
CB3-3C-64M000000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCB3-3C-64M000000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 64.0000MHZ HCMOS TTL
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CB3
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
64 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
50mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)