KEMET CBR06C220F5GAC
CBR06C220F5GAC
Part No.:
CBR06C220F5GAC
Datasheet:
ShinYuaCBR06C220F5GAC.pdf
Description:
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.034 (0.87mm)