Cosel USA, Inc. CBS2002424
CBS2002424
Part No.:
CBS2002424
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
9-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaCBS2002424.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V
  • Related Categories
Package/Case:
9-DIP Module
Packaging:
Box
Series:
CBS (200W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
8.4A
Power(Watts):
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
87%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)