Yageo CC0603GRNPO7BN332
CC0603GRNPO7BN332
Part No.:
CC0603GRNPO7BN332
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC0603GRNPO7BN332.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 16V C0G/NPO 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)