Yageo CC0603KRX7R9BB751
CC0603KRX7R9BB751
Part No.:
CC0603KRX7R9BB751
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC0603KRX7R9BB751.pdf
Description:
CAP CER 750PF 50V X7R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
750 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)