Yageo CC0805JKNPOYBN332
CC0805JKNPOYBN332
Part No.:
CC0805JKNPOYBN332
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC0805JKNPOYBN332.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 250V C0G/NPO 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)