Yageo CC1206FRNPOYBN470
CC1206FRNPOYBN470
Part No.:
CC1206FRNPOYBN470
Datasheet:
ShinYuaCC1206FRNPOYBN470.pdf
Description:
CAP CER 47PF 250V C0G/NPO 1206
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)