Yageo CC1206GRNPO0BN102
CC1206GRNPO0BN102
Part No.:
CC1206GRNPO0BN102
Datasheet:
ShinYuaCC1206GRNPO0BN102.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NPO 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)