Yageo CC1206JKX7RBBB102
CC1206JKX7RBBB102
Part No.:
CC1206JKX7RBBB102
Datasheet:
ShinYuaCC1206JKX7RBBB102.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)