Yageo CC1206KKX7R6BB226
CC1206KKX7R6BB226
Part No.:
CC1206KKX7R6BB226
Datasheet:
ShinYuaCC1206KKX7R6BB226.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)