Yageo CC1206KKX7RBBB123
CC1206KKX7RBBB123
Part No.:
CC1206KKX7RBBB123
Datasheet:
ShinYuaCC1206KKX7RBBB123.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1206
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)