Yageo CC1206KKX7RCBB392
CC1206KKX7RCBB392
Part No.:
CC1206KKX7RCBB392
Datasheet:
ShinYuaCC1206KKX7RCBB392.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)