Yageo CC1206KRX7R6BB125
CC1206KRX7R6BB125
Part No.:
CC1206KRX7R6BB125
Datasheet:
ShinYuaCC1206KRX7R6BB125.pdf
Description:
CAP CER 1.2UF 10V X7R 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.045 (1.15mm)