Yageo CC1206MRX7RYBB392
CC1206MRX7RYBB392
Part No.:
CC1206MRX7RYBB392
Datasheet:
ShinYuaCC1206MRX7RYBB392.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 250V X7R 1206
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)