Yageo CC1210FKNPO9BN103
CC1210FKNPO9BN103
Part No.:
CC1210FKNPO9BN103
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC1210FKNPO9BN103.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NPO 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)