Yageo CC1210FKNPO9BN682
CC1210FKNPO9BN682
Part No.:
CC1210FKNPO9BN682
Datasheet:
ShinYuaCC1210FKNPO9BN682.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NPO 1210
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)