Yageo CC1210FKNPO9BN822
CC1210FKNPO9BN822
Part No.:
CC1210FKNPO9BN822
Datasheet:
ShinYuaCC1210FKNPO9BN822.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V C0G/NPO 1210
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)