Yageo CC1210GKNPO9BN272
CC1210GKNPO9BN272
Part No.:
CC1210GKNPO9BN272
Datasheet:
ShinYuaCC1210GKNPO9BN272.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 50V C0G/NPO 1210
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)