Yageo CC1210GKNPO9BN472
CC1210GKNPO9BN472
Part No.:
CC1210GKNPO9BN472
Datasheet:
ShinYuaCC1210GKNPO9BN472.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NPO 1210
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)