Yageo CC1210JKNPO0BN222
CC1210JKNPO0BN222
Part No.:
CC1210JKNPO0BN222
Datasheet:
ShinYuaCC1210JKNPO0BN222.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V C0G/NPO 1210
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)