Yageo CC1210JKNPO8BN223
CC1210JKNPO8BN223
Part No.:
CC1210JKNPO8BN223
Datasheet:
ShinYuaCC1210JKNPO8BN223.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NPO 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)