Yageo CC1210JKNPOBBN681
CC1210JKNPOBBN681
Part No.:
CC1210JKNPOBBN681
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC1210JKNPOBBN681.pdf
Description:
CAP CER 680PF 500V C0G/NPO 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)