Yageo CC1210JKX7R9BB184
CC1210JKX7R9BB184
Part No.:
CC1210JKX7R9BB184
Datasheet:
ShinYuaCC1210JKX7R9BB184.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1210
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)