Yageo CC1210KKNPODBN101
CC1210KKNPODBN101
Part No.:
CC1210KKNPODBN101
Datasheet:
ShinYuaCC1210KKNPODBN101.pdf
Description:
CAP CER 100PF 2KV C0G/NPO 1210
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)