Yageo CC1210KKX5R7BB476
CC1210KKX5R7BB476
Part No.:
CC1210KKX5R7BB476
Datasheet:
ShinYuaCC1210KKX5R7BB476.pdf
Description:
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)