Yageo CC1210KKX7R8BB225
CC1210KKX7R8BB225
Part No.:
CC1210KKX7R8BB225
Datasheet:
ShinYuaCC1210KKX7R8BB225.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)