Yageo CC1210KKX7RABB333
CC1210KKX7RABB333
Part No.:
CC1210KKX7RABB333
Datasheet:
ShinYuaCC1210KKX7RABB333.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)