Yageo CC1210KKX7RZBB223
CC1210KKX7RZBB223
Part No.:
CC1210KKX7RZBB223
Datasheet:
ShinYuaCC1210KKX7RZBB223.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)