Yageo CC1210MKX5R5BB107
CC1210MKX5R5BB107
Part No.:
CC1210MKX5R5BB107
Datasheet:
ShinYuaCC1210MKX5R5BB107.pdf
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)