Yageo CC1210MKX7R5BB476
CC1210MKX7R5BB476
Part No.:
CC1210MKX7R5BB476
Datasheet:
ShinYuaCC1210MKX7R5BB476.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)