Yageo CC1210ZFY5V8BB106
CC1210ZFY5V8BB106
Part No.:
CC1210ZFY5V8BB106
Datasheet:
ShinYuaCC1210ZFY5V8BB106.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.083 (2.10mm)