Yageo CC1808JKNPOCBN330
CC1808JKNPOCBN330
Part No.:
CC1808JKNPOCBN330
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC1808JKNPOCBN330.pdf
Description:
CAP CER 33PF 1KV C0G/NPO 1808
  • Related Categories
Package/Case:
1808 (4520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)