Yageo CC1808JKNPODBN471
CC1808JKNPODBN471
Part No.:
CC1808JKNPODBN471
Datasheet:
ShinYuaCC1808JKNPODBN471.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV C0G/NPO 1808
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)