Yageo CC1808JKNPOEBN220
CC1808JKNPOEBN220
Part No.:
CC1808JKNPOEBN220
Datasheet:
ShinYuaCC1808JKNPOEBN220.pdf
Description:
CAP CER 22PF 3KV C0G/NPO 1808
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)