Yageo CC1808JKX7RCBB102
CC1808JKX7RCBB102
Part No.:
CC1808JKX7RCBB102
Datasheet:
ShinYuaCC1808JKX7RCBB102.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)