Yageo CC1812FKNPO9BN153
CC1812FKNPO9BN153
Part No.:
CC1812FKNPO9BN153
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCC1812FKNPO9BN153.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NPO 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)