Yageo CC1812GKNPOABN442
CC1812GKNPOABN442
Part No.:
CC1812GKNPOABN442
Datasheet:
ShinYuaCC1812GKNPOABN442.pdf
Description:
CAP CER 4400PF 200V C0G/NPO 1812
Capacitance:
4400 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)