Yageo CC1812JKNPO0BN153
CC1812JKNPO0BN153
Part No.:
CC1812JKNPO0BN153
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKNPO0BN153.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V C0G 1812
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)