Yageo CC1812JKNPO0BN472
CC1812JKNPO0BN472
Part No.:
CC1812JKNPO0BN472
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKNPO0BN472.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NPO 1812
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)