Yageo CC1812JKNPO9BN822
CC1812JKNPO9BN822
Part No.:
CC1812JKNPO9BN822
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKNPO9BN822.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V C0G/NPO 1812
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)