Yageo CC1812JKNPOBBN221
CC1812JKNPOBBN221
Part No.:
CC1812JKNPOBBN221
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKNPOBBN221.pdf
Description:
CAP CER 220PF 500V C0G/NPO 1812
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)