Yageo CC1812JKNPOEBN180
CC1812JKNPOEBN180
Part No.:
CC1812JKNPOEBN180
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKNPOEBN180.pdf
Description:
CAP CER 18PF 3KV C0G/NPO 1812
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)