Yageo CC1812JKX7R0BB684
CC1812JKX7R0BB684
Part No.:
CC1812JKX7R0BB684
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKX7R0BB684.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)