Yageo CC1812JKX7RBBB153
CC1812JKX7RBBB153
Part No.:
CC1812JKX7RBBB153
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKX7RBBB153.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)