Yageo CC1812JKX7RCBB822
CC1812JKX7RCBB822
Part No.:
CC1812JKX7RCBB822
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKX7RCBB822.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1812
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)