Yageo CC1812JKX7RDBB103
CC1812JKX7RDBB103
Part No.:
CC1812JKX7RDBB103
Datasheet:
ShinYuaCC1812JKX7RDBB103.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)